Zöldül az informatika - Hírek - Észak-Alföld Online
   Ma 24°C    Holnap 25°C   
 
Deviza
  EUR:  285.26
  USD:  218.82
  JPY:  2.5314
  CHF:  210.58
  GBP:  341.42
  AUD:  196.83
  CAD:  212.07
  NOK:  35.86
  ISK:  1.82
  SEK:  30.22
  PLN:  71.137
  RON:  67.105
  CZK:  11.50
  TRY:  144.63
Hirdetés
Főnix
Rádió MAX
Hírkereső
Index-Kelet
Kölcsey Központ
 

Zöldül az informatika
Feltöltve: 2010-02-08 07:55
Klímaintelligens információs társadalomról, környezetbarát informatikáról és a környezetvédelem kutatás-fejlesztésben betöltött szerepéről is szó esett 2010. február 6-án, a Debreceni Egyetem Napján. Az eseményen sor került a keleti régió info-kommunikációs hálózatának (DCIX) kiépítését támogató szándéknyilatkozat, valamint a Debreceni Egyetem és a Magyar Telekom közötti – kutatás-fejlesztést elősegítő –együttműködési szerződés ünnepélyes aláírására is.    

A Debreceni Egyetem február első szombatján – immár hagyományőrző módon – ismét megrendezte a Debreceni Egyetem Napját, mely kiemelt szerepet szánt annak a témának, hogy az információtechnológia miként járulhat hozzá környezetünk megóvásához és a környezettudatos viselkedésünk fejlesztéséhez. A „Green IT” – klímavédelem az informatikában elnevezésű fórumon többek között szó esett arról, hogy az infokommunikáció lehetőségeinek kihasználásával – ami a világ CO2 kibocsátásának mindössze 2%-át képezi – több tíz millió tonnás szén-dioxid csökkenés érhető el. Az eseményen bemutatták továbbá az IBM alacsony energiafelhasználás mellett is nagy teljesítménnyel működő, környezetbarát számítástechnikai rendszereit, valamint a Debreceni Egyetem  meghatározó szerepéről is szó esett a Szilícium Mező Regionális Informatikai Klaszter kiépítésében.

Az előadásokat követően a DE Tudományegyetemi Karok aláírta az integrált városi info-kommunikációs (intranet) hálózat, a DCIX (Debrecen Communication and Internet eXchange) kiépítésére irányuló szándéknyilatkozatot. A Nemzeti Hírközlési Hatóság által felügyelt rendszer a campus meghatározó informatikai területeinek működését erősíti, növelve így a régió gazdasági és felsőoktatási versenyképességét. A fórum zárásaként a Debreceni Egyetem együttműködési keretmegállapodást kötött a Magyar Telekom NyRt-vel, melynek célja a kölcsönös tudás-transzfer megvalósítása, valamint a gazdaság és a felsőoktatás szereplői közötti kapcsolatok erősítése.

„Az együttműködésnek köszönhetően egyetemünk K+F tevékenységének eredményei a jövőben még gyorsabban és szélesebb körben fognak eljutni a piaci szereplőkhöz. A megállapodás keretében Gyakornoki Program is indul, ami – a tehetséggondozást támogatva – a Magyar Telekomnál tapasztalatszerzési és karrierépítési lehetőséget kínál hallgatóinknak. Reményeink szerint az együttműködés a jövőben kiemelkedő eredményeket fog hozni mindkét fél számára”hangsúlyozta Dr. Pethő Attila, a DE Informatikai Kar dékánja.

Ossza meg ezt a hírt ismerőseivel:
mégtöbb hír  >> eszaon.hu
HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ                           Részletes szabályzatunkat itt olvashatja.
Cím:       Név:  
Írja be számokkal: háromszáznegyvenkettő 
 
 
Tekerj a Virágkarneválra!
Idén augusztus 20-án is virágdíszes kerékpáros felvonulás nyitja a Debreceni Virágkarnevált. A kerékpáros menethez mindenki csatlakozhat, aki vállalja, hogy virágokkal díszített biciklijével végigvonul a karnevál útvonalán. Ehhez a debreceni Tourinform irodában kell regisztrálni.     
Friss hírek
Hirdetés
The Debrecen Sun
Bulverotika
Társkereső
Magazin
  Egészség
  A Dél-Floridai Egyetem kutatói szerint lehetséges. Azokon az egereken akiket hosszabb ideig tettek ki mobil sugárzásnak a betegség számos tünetének enyhülését tapasztalták.  Ez szöges ellentéte annak, amire a kutatók számítottak. A mobilok elektromágneses hullámai nem csak enyhíthetik a korai felnőttkori Alcheimer hatását, de esetleg vissza is fordíthatják a memóriavesztést.  A tesztek természetesen még nagyon korai stádiumban vannak, de a kutatók a kísérlet felgyorsításán és emberekre való kiterjesztésén fáradoznak.
 
• A mobilok és az Alcheimer kór
• Veszélyes pénisznagyobbítás, avagy egészséges-e a tabletta, a pumpálás vagy a pénisznövelő gyakorlat
Életmód
Az emberi szervezetben a sötétben, éjszaka termelődő melatonin nevű hormon irányítja az alvást. Mivel télen hosszabb ideig tart a sötétség, így napközben is magas a melatoninszint, ezért vagyunk álmosak. A nyár közeledtével azonban világosabb lesz, egyre jobban lecsökken a melatonin mennyisége, az emberek éberebbé és aktívabbá válnak.
• Jön a tavasz, és vele a jókedv
• Szőrtelenítési módszerek nőknek és férfiaknak (epiláció és a depiláció)
Hajdú-Bihar megye Berettyóújfalu Kaba Nyíregyháza
Jász-Nagykun-Szolnok megye Debrecen Kisvárda Szolnok
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye Hajdúszoboszló Mátészalka Záhony
 
Magyar Honlap Linkek Copyright © ONLINE RÉGIÓ Impresszum Elérhetõségünk:info@eszaon.hu