Ma 28°C    Holnap 27°C   
 
Hirdetés
Főnix
Rádió MAX
Hírkereső
Index-Kelet
Kölcsey Központ
 

Létrehozni egy ütőképes választóbázist!
Feltöltve: 2011-11-21 10:42
A Demokratikus Koalíció (DK) országos vezetői, elnökség tagjai országjárást, fórumokat és tájékoztatót tartanak. Ennek egyik állomása pénteken Nyíregyháza volt.    

Ez alkalomból Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök, a DK országos elnöke sajtótájékoztatót tartott, melynek témája a Demokratikus Koalíció megalakulásának célkitűzései. A demokratikus erők együttműködése, összefogása volt.

A háború elveszett!

- Ellenséges környezetben élünk Magyarországon. Önerőből kell az ország gazdaságát helyreállítani. Egyértelmű, hogy Orbán háborúja elveszett, az ő diktálta politikának vége van, megbukott a világszemlélete. A kormány kínkeservesen tudja finanszírozni az állam működését, nincsenek, bedugultak a piaci források - mondta bevezetőjében Gyurcsány Ferenc, majd így folytatta:
- Orbán vagy megérti a vereséget, és hogy mennie kell neki és kormányának, vagy szakadékba viszi az országot. Most látszólag vált a szemléletén, de még most sem érti, miért bukott meg a politikája. Éppen ezért a figyelmébe ajánljuk:
–. A Fidesznek új miniszterelnök, új kormány kell. Új gazdaságpolitikára van szüksége az országnak. Meg kell állapodni az IMF-fel és az Európai Unióval. Vissza kell vonni a költségvetést, újat kell készíteni. A mostani kormány mindenben meghátrál, de még mindig jobb a késői felismerés, mint soha.
- Egy biztos, Magyarország életében új szakasz kezdődik, de iszonyú nehéz napok várnak az országra. Nem lehet benne biztos a mostani kormány, hogy kitölti az idejét. Mostantól Orbán folyamatos visszavonulásban lesz - hangsúlyozta az elnök.

Politika és alternatívák

A Demokratikus Koalícióról Gyurcsány Ferenc elmondta: - Mint önálló pártnak két dolgunk van jelenleg. Folyamatosan dolgozzuk ki a politikánkat, alternatívánkat, hogy mit kell tennünk. Országszerte találkozunk a választókkal, kérjük a támogatásukat. Az országban egymás után alakulnak meg a párt helyi szervezetei, például csütörtökön Debrecenben. Most Nyíregyházán is folyamatban van a helyi szervezet megalakulása, ezért vagyunk most itt.
Célunk, hogy egy év múlva jelentős, ütőképes választóbázissal rendelkezzünk. Azt tapasztaljuk, hogy csatlakoznak hozzánk többek között az MSZP-től, kisgazdáktól, MDF-től, de legtöbben olyanok, akik eddig semmilyen pártnak a tagjai nem voltak - emelte ki a politikus.

Fórum a leeendő tagokkal

A Demokratikus Koalicíó helyi szervezői elmondták: Péntek délután fórumot szerveztek, melynek vendégei Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök, a DK országos elnöke és Molnár Csaba volt kancellária miniszter, a DK alelnöke.
- A DK vezetőinek Nyíregyházára történő látogatása megtiszteltetés, elősegíti a DK tagsága a szimpatizánsok, a szociáldemokraták, demokraták tájékoztatását.
A demokratikus erők, a baloldal támogatóinak egységének és koalíciójának kialakulását. Szabolcs-Szatmár-Bereg megye lakossága változást akar!
Biztonságot, jogállamot, erős köztársaságot minden ember, család számára kiszámítható, tisztességes életet, megélhetést. Igazságos, modern országot, a társadalmi osztályok közötti különbségek csökkenését.
- A DK, mint új demokratikus politikai erő egyetért e célokkal, támogatja és felvállalja azok megvalósítását. A közös munkához, céljaink megvalósításához a barátokra, társakra van szükség. Nem titkolt célunk a 2014-es választáson az Orbán-kormány leváltása! Ehhez szükséges a baloldal, a demokratikus erők széleskörű összefogása, a koalíció megteremtése - fűzték hozzá DK helyi szervezői, Pál Zoltán és Vitányi Iván.

Fullajtár András
Ossza meg ezt a hírt ismerőseivel:
mégtöbb hír  >> Index-kelet
HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ                           Részletes szabályzatunkat itt olvashatja.
Cím:       Név:  
Írja be számokkal: hatszázkilencvenhét 
 
 
A Nagyerdőben is csobbanhatunk
A létesítmény egyelőre csak részleges üzemmódban fogadja a látogatóit, amely azt jelenti, hogy az 50 m-es versenymedence, valamint az I. és II. számú gyógymedencék állnak a fürdőzők rendelkezésére.    
Friss hírek
Hirdetés
Sakk
The Debrecen Sun
Bulverotika
Társkereső
Magazin
  Egészség
 
 
• Kétezer HIV-fertőzött Magyarországon
• Tévénézés és rágcsa
Életmód
• Jó alvás - tiszta fejjel
• A házasság megöli a sportot
Hajdú-Bihar megye Berettyóújfalu Kaba Nyíregyháza
Jász-Nagykun-Szolnok megye Debrecen Kisvárda Szolnok
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye Hajdúszoboszló Mátészalka Záhony
 
Magyar Honlap Linkek Copyright © ONLINE RÉGIÓ Impresszum Elérhetõségünk:info@eszaon.hu